Οι μαθητές της Γ΄2 τάξης  παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία  στο Συνεδριακό Κέντρο του Παν/μίου Πατρών την Κυριακή 7 Ιουνίου  στις 7 μ.μ. θεατρική παράσταση  με θέμα «κι όμως δεν είναι ουτοπία» στο πλαίσιο εκπαιδευτικού προγράμματος για την Υγιεινή Διατροφή που υλοποιεί η δασκάλα της τάξης Μαρία Πουρνατζή.

Η παράσταση ήταν σπονδυλωτή και τα μέρη της παρουσίασαν  μαθητές διαφορετικών τμημάτων από δίκτυο σχολείων (9ο, 16ο, 45ο, 35ο Πατρών και Αγ. Βασιλείου) που συνεργάστηκαν στο πρόγραμμα.

Oι μαθητές απέδωσαν πολύ καλά τους ρόλους τους  και ενθουσίασαν τους γονείς και εκπαιδευτικούς  που παρακολούθησαν την παράσταση.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης υπήρξε εθελοντική συμβολική συνδρομή στο έργο του Συλλόγου Γονέων Παιδιών με νεοπλασματική ασθένεια «ΦΛΟΓΑ».