Πραγματοποιήθηκε  στο χώρο του Σχολείου  η Εκδήλωση κοπής της Πρωτοχρονιάτικης  Πίτας  του Συλλόγου Γονέων του  9ου Δημοτικού   Σχολείου  και  του 12ου   Νηπιαγωγείου.

Ευχές για Καλή Χρονιά και Πρόοδο έδωσαν οι : Αρχ. π. Θεόκλητος, εφημέριος Ι. Ναού Αγ. Δημητρίου, Σ. Ασπρούλια ΠρόεδροςΣχολικής Επιτροπής Δήμου Πατρέων, Ν. Μάνεσης Προϊστάμενος του Τμήματος Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Π/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας, Π. Καραγιάννης Σχολικός Σύμβουλος 6ης Π.Ε. Αχαΐας, Α. Αγραπίδης Αιρετός ΑΠΥΣΠΕ και Ν. Παπαδόπουλος Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ουΔημοτικού και 12ουΝηπιαγωγείου.

Στο φλουρί κάθε τμήματος δόθηκε δώρο στον τυχερό μαθητή  ένα παιδικό βιβλίο από το Σύλλογο Γονέων.

Στη συνέχεια στο γραφείο  του σχολείου  κόπηκε η Πίτα του Συλλόγου Διδασκόντων  παρουσία του Συλλόγου Γονέων. (Το φλουρί έπεσε στην εκπ/κό Γερμανικής Γλώσσας Χρ. Χριστοπούλου).

Ο Δ/ντής του Σχολείου Ν. Κοτοπούλης μαζί με τις ευχές ευχαρίστησε το δραστήριο Σύλλογο Γονέων που πρόσφερε ευγενικά  τις δύο πρωτοχρονιάτικες πίτες για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, και για τη γενικότερη βοήθεια και συνεργασία, τονίζοντας τη σημασία της συνεργασίας για την πρόοδο του σχολείου και για την επιτυχία κάθε δραστηριότητας.