Πραγματοποιήθηκαν με τη λήξη της σχολικής χρονιάς  αθλητικά, καλλιτεχνικά, πολιτιστικά δρώμενα, που παρακολούθησαν οι μαθητές και εκπαιδευτικοί και γονείς(χορευτικά, αθλητικά, μουσικά, καλλιτεχνικά δρώμενα,  έκθεση φωτογραφίας, ζωγραφικής κλπ). Την επιμέλεια  είχαν οι εκπαιδευτικοί  Δ. Τζαβάρας, Σ. Δημητρόπουλος, Ε. Μαλακάση, Κωστούλα Σερέτη, Ευγενία Μπερδέση, Άννα Κόττα και Ασπασία Λαουρδέκη ενώ βοήθησαν όλοι οι εκπαιδευτικοί και ο Δ/ντής του σχολείου.

O Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας πρόσφερε δώρα και αναμνηστικά στους μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης  κατά τον αποχαιρετισμό  για την  αποχώρησή τους από το Δημοτικό  ενώ  παρουσίασε έκθεση εικαστικών δημιουργιών των  μαθητών  από τις δημιουργικές  Δραστηριότητες του Σαββάτου του Συλλόγου Γονέων.

Χαιρετισμό απηύθυναν η  Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων  Φωτεινή Συριώτη ? Κυπραίου   και ο Δ/ντής του σχολείου Ν. Κοτοπούλης  με την ευχή να συνεχίσουν να προοδεύουν  και στο Γυμνάσιο  και να αναπτύσσουν τη γνώση και την προσωπικότητά τους