Πραγματοποιήθηκαν  το τελευταίο δεκαήμερο διδακτικού έτους  αθλητικά, καλλιτεχνικά, πολιτιστικά δρώμενα, κατά τη διάρκεια του διδακτικού ωραρίου του σχολείου, που παρακολούθησαν οι μαθητές και εκπαιδευτικοί ( θεατρικά, αθλητικά, μουσικά, καλλιτεχνικά δρώμενα, κουκλοθέατρο, έκθεση φωτογραφίας, ζωγραφικής, αφίσας, κολάζ, κειμένων, ποιημάτων  κλπ).

Την επιμέλεια  είχαν οι εκπαιδευτικοί: Φ. Ζωγοπούλου, Χ. Μαυρόχη, Μ. Ξυνή, Μ. Τσουμπού, Π. Ψωμάς, Δ. Τζαβάρας, Α. Κόττα, Π. Πλάτανος ενώ βοήθησαν όλοι οι εκπαιδευτικοί και ο Δ/ντής του σχολείου. O Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας πρόσφερε δώρα και αναμνηστικά στους μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης  κατά τον αποχαιρετισμό  για την μετάβασή τους στο Γυμνάσιο.