Πραγματοποιήθηκε   τη Δευτέρα  13/10/2014  στην αίθουσα του ΣΤ1  υποδοχή ? δεξίωση  των μαθητών της Α΄ Τάξης από τους μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης  στο πλαίσιο της ομαλής μετάβασης των μαθητών από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό   με τη συνεργασία των εκπαιδευτικών της   ΣΤ΄ Τάξης  Σ. Ριζογιάννη,  Α. Ανδρουτσόπουλου  και της  Α΄ Τάξης Χρ. Στεφανοπούλου  και  την παρουσία του Δ/ντή του σχολείου....

Ν. Κοτοπούλη. Στο πλαίσιο της δράσης οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης  διαρρύθμισαν κατάλληλα την αίθουσα, πρόσφεραν γλυκά που ετοίμασαν στο σπίτι  με τους γονείς τους και τοστ που παρασκεύασαν  μέσα στην τάξη  και συζήτησαν  με τους μικρότερους συμμαθητές τους,  μεταφέροντας σε αυτούς τη σχολική εμπειρία τους,  σε ευχάριστο  κλίμα  φιλοξενίας,  φιλίας  και  συνεργασίας λέγοντας στα πρωτάκια ότι θα τα φροντίζουν  και  θα είναι πάντα δίπλα τους σε  ό, τι χρειαστούν.

Μικροί και μεγάλοι μαθητές το χάρηκαν πάρα πολύ.