Την Τρίτη 30/1/2018  ημέρα   της  εορτής των Τριών Ιεραρχών, προστατών της Παιδείας και των Γραμμάτων στο πλαίσιο των σχετικών σχολικών εκδηλώσεων  πραγματοποιήθηκε  εκκλησιασμός των μαθητών όλων των τάξεων στον Ι. Ναό Αγ. Δημητρίου και  αρτοκλασία (ώρα  08.30 π.μ. – 09.15 π.μ.). Οι μαθητές πήγαν στον Ι . Ναό συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς και το Δ/ντή του Σχολείου.

Για την προσωπικότητα, το έργο και την προσφορά των τριών Ιεραρχών  μίλησε ο Δ/ντής του σχολείου μας Νίκος Κοτοπούλης. Αναφορές για τους τρεις Ιεράρχες Βασίλειο το Μέγα, Γρηγόριο τον Θεολόγο και Ιωάννη το Χρισόστομο έγιναν τη Δευτέρα παραμονή της εορτής από τους εκπαιδευτικούς στις τάξεις. Οι μαθητές αποχώρησαν από το σχολείο στις 10.00 συνοδευόμενοι από τους γονείς τους.