Πραγματοποιήθηκε στο  σχολείο μας το  Σάββατο  18/2/2017 μια ωραία  επίκαιρη  δράση του  Συλλόγου  Γονέων  σε  συνεργασία  με  τη διεύθυνση  του  σχολείου, με   πραγματοποίηση  εργαστηρίου  χαρταετών. Στο  πλαίσιο  των  δραστηριοτήτων του Σαββάτου  από το  Σύλλογο  Γονέων του 9ου Δημοτικού  και 12ου Νηπιαγωγείου  Πατρών, οι  μαθητές που  συμμετείχαν, με την καθοδήγηση  ειδικού  κατασκευαστή  χαρταετών  ζωγράφισαν με  όμορφες πολύχρωμες ζωγραφιές  τις  κόλλες  των  χαρταετών, τις  κόλλησαν  πάνω  στο  σκελετό, έδεσαν τις  ουρές, προσάρμοσαν  τα ζύγια και  έφυγαν από  το  σχολείο με ένα  χαρταετό  και  μια καλούμπα  καθένας.

Στη  δράση  συμμετείχαν μέλη  του συλλόγου  γονέων, γονείς και  εκπαιδευτικοί. Οι  μαθητές  δημιούργησαν  με  μεγάλη όρεξη  και  το χάρηκαν πάρα πολύ!

Ο Σύλλογος  Γονέων ολοκλήρωσε  έτσι με  επιτυχία  τις  αποκριάτικες δράσεις του (όπως κάθε  χρόνο ψήσιμο σουβλάκια την τσικνοπέμπτη στο  χώρο  του  σχολείου  και αποκριάτικος  χορός με μεγάλη  συμμετοχή? φέτος στον  πολυχώρο  vesomare).

Επισκέπτες του ιστοχώρου μας:

2.png2.png9.png4.png7.png2.png
Μέσα στην ημέρα:12