Tην   Πέμπτη  5/12/2019  πραγματοποιήθηκε  εντός του διδακτικού ωραρίου  εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της  Β΄2 και ΣΤ΄ Τάξης  του Σχολείου    μας  με τη συνοδεία των  εκπαιδευτικών  Σοφίας Ριζογιάννη, Μυρτώς-Αρχοντίας Παναγιωτακοπούλου    και  Ανδρέα Ανδρουτσόπουλου  στην εφημερίδα  «Πελοπόννησος» στο  πλαίσιο  ενημέρωσης  των  μαθητών για  τη  δημοσιογραφία.

Οι μαθητές/τριες ενημερώθηκαν για  τη  διαδικασία  σύνταξης, επιλογής θεμάτων, εκτύπωσης  της  εφημερίδας  καθώς  και το  αρχείο  παλαιών  φύλλων από τον  δ/ντή σύνταξης.....

Κων/νο Μάγνη και την αρχισυντάκτρια Μαρίνα Ριζογιάννη οι οποίοι βοήθησαν  τα παιδιά να μπουν για λίγο στο ρόλο συντάκτη  άρθρου της εφημερίδας.