Τον Τρίτη 22/1/2019 έγινε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Α1 και Α2 τάξης του Σχολείου μας στην Δημοτική Βιβλιοθήκη Πατρών όπου οι μαθητές ξεναγήθηκαν στην έκθεση ζωγραφικής με πίνακες παραδοσιακών ζωγραφισμένων και ψηφιδωτών μοτίβων, στο χώρο της κεντρικής βιβλιοθήκης και στο παιδικό τμήμα όπου ο βιβλιοθηκάριος διάβασε μαθητές κείμενα από παιδικά βιβλία ..
μετά την παρουσίαση των ειδών παιδικών βιβλίων που μπορούν να δανειστούν. Οι μαθητές συνοδεύτηκαν από τις δασκάλες τους Χριστίνα Στεφανοπούλου, Σοφία Ριζογιάννη και από την δασκάλα Ελένη Αθανασοπούλου. Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο της ευέλικτης ζώνης και της διαθεματικής προσέγγισης.

Συνολικά:198273