Ο Oδυσσέας ακούγοντας τις σειρήνες (πίνακας Γιάννη Γαϊτη)

Στο σχολείο μας υπάρχουν αναρτημένοι πίνακες, φωτογραφίες και ζωγραφιές επώνυμων          ζωγραφων    που ομορφαίνουν το καθημερινό μας περιβάλλον δίνοντας αφορμές αισθητικής παιδείας στους μαθητές μας. Η επιλογή των θεμάτων έγινε με συνεργασία του δ/ντή του σχολείου Νίκου Κοτοπούλη με τους μαθητές,  την υποδιευθύντρια  Εύη Μαλακάση και εκπαιδευτικούς.

Τα έξοδα της εκτύπωσης των περισσοτέρων έργων ζωγραφικήςπρόσφεραν  εθελοντικά γονείς του σχολείου μας  σε συννενόηση με τον δ/ντή του σχολείου τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.Η παρακάτω φωτογραφική παρουσίαση είναι ενδεικτική. Ακουμπώντας το ποντίκι σε κάθε φωτογραφία.....

....μπορούμε να δούμε το θέμα και τον δημιουργό.