Πραγματοποιήθηκε  με επιτυχία  από  ώρα  08.30-09.30 η  Χριστουγεννιάτικη σχολική Γιορτή από τους μαθητές της  Γ΄ Τάξης με χριστουγεννιάτικα ? πρωτοχρονιάτικα θεατρικά δρώμενα, κάλαντα και τραγούδιαπου έδωσαν μήνυμα αγάπης, χαράς, και ελπίδας στους μαθητές γονείς και εκπαιδευτικούς που παρευρέθηκαν.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν  δάσκαλοι της Γ΄ Τάξης  Α. Κάτσενος και Μ. Πουρνατζή που μίλησε επίκαιρα,  ο Μουσικός Δ. Τζαβάρας με τη χορωδία και ο εκπ/κός Θεατρ. Αγωγής Ν. Τσαλαπάτης, ενώ συμμετείχε  η εκπ/κός Αγγλ. Γλώσσας Ε. Μπερδέση. Την επιμέλεια του ήχου είχε ο κ. Γ. Λιαρόπουλος.

Παράλληλα  οι  μαθητές  της  Ε΄ και  ΣΤ΄ Τάξης  πραγματοποίησαν Παζάρι με  χριστουγεννιάτικες  κατασκευές  που έφτιαξαν  στο σχολείο  με τους συμμαθητές, και  τους δασκάλους τους και στο σπίτι με τους γονείς τους.