Προειδοποίηση

JFolder: :files: Η διαδρομή δεν καταλήγει σε φάκελο. Διαδρομή: /unitswww1/unitswww13/ach/9dim-patras/9dimpat/public_html/images/2021-22/2022_02_24

Ειδοποίηση

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2021-22/2022_02_24

Τηρήθηκε σήμερα  στο χώρο του σχολικού  συγκροτήματος Γλαράκη, το έθιμο της Τσικνοπέμπτης με  επίκαιρες αποκριάτικες εκδηλώσεις (κατασκευές,  παραδοσιακά δρώμενα  μουσική  - χορό με αποκριάτικα, ρεμπέτικα, λαϊκά  και  παραδοσιακά τραγούδια, ενώ  ψήθηκαν  σουβλάκια με τη μέριμνα του  Συλλόγου Γονέων Γονέων, με τη συμμετοχή των μαθητών και εκπαιδευτικών των Σχολείων του Συγκροτήματος  Γλαράκη, των Συλλόγων Γονέων  και  των  Συλλόγων   Διδασκόντων  των    9ου  - 8ου Δημοτικών Σχολείων και  12ου  - 10ου   Νηπιαγωγείων.

Ο Σύλλογος Γονέων του 9ου Δημοτικού, έκανε λαχειοφόρο με  ωραία δώρα ενώ πρόσφερε 1 σουβλάκι δωρεάν σε όλους τους μαθητές. Το υπόλοιπο ωρολόγιο πρόγραμμα έγινε κανονικά.

Οι εκδηλώσεις ήταν αφιερωμένες στο Μπάμπη Γκολέ, ρεμπέτη τραγουδιστή, τραγουδοποιό και αυτοδίδακτο μουσικό  που  γεννήθηκε και μεγάλωσε στα Ταμπάχανα.

{gallery}2021-22/2022_02_24{/gallery}