Την Παρασκευή  21/12  ώρα 08.30-09.30  έγινε στο σχολείο  ωραία  χριστουγεννιάτικη γιορτή  από τους μαθητές της Γ΄τάξης  με λαογραφικό παραδοσιακό δρώμενο " Xριστούγεννα γιορτή όλου του κόσμου"  για τη γιορτή και τα έθιμα των χριστουγέννων,  και χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του σχολείου την οποία  παρακολούθησαν οι γονείς των μαθητών της τάξης και μαθητές άλλων τάξεων...

Συντονιστές ήταν οι  δάσκαλοι των τμημάτων  Έλενα Ραυτοπούλου (Γ΄1), Ανδρέας Καπελιώτης (Γ΄2) και οι εκπ/κοί, Μουσικής Χρήστος Θεοδωρόπουλος,  και Θεατρ. Αγωγής Μαριάννα Ξυνή.

Το δρώμενο ήταν διασκευή των εκπ/κών Έλενας Ραυτοπούλου και Μαριάννας Ξυνή.

Την Πέμπτη  20/12  ώρα 08.30-09.15  έγινε  εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων  εκκλησιασμός των μαθητών όλων των τάξεων στο Ι.Ναό Αγίου Δημητρίου, συνοδευόμενων από τους εκπαιδευτικούς και το δ/ντή του σχολείου.