Την Παρασκευή  1/6/2018  το σχολείο μας συμμετείχε στους σχολικούς αγώνες  ποδοσφαίρου  με τρεις ομάδες, αγοριών, κοριτσιών, μεικτή (Δ΄, Ε΄,ΣΤ΄ τάξεις) που έγιναν στο  γήπεδο  ποδοσφαίρου  του Παν/μίου Πατρών. Οι μαθητές με την καθοδήγηση των γυμναστών μας έπαιξαν με ομαδικότητα και βοήθειες,  χάρηκαν το συναγωνισμό και το παιχνίδι φέρνοντας πολύ καλά αποτελέσματα.Οι αγώνες ήταν αφιερωμένοι στο "Χαμόγελο του παιδιού".

Οι μαθητές παράλληλα με τους σχολικούς αγώνες, ενημερώθηκαν  για την παροχή πρώτων βοηθειών από κλιμάκιο του ΕΚΑΒ., καθώς και για το ρόλο και την προσφορά της οργάνωσης "Χομόγελο του παιδιού", του λιμενικού σώματος και της πυροσβεστικής.

Τους μαθητές συνόδευσαν  οι εκπ/κοί  Φ.Α  Κωστούλα Σερέτη, Κωνσταντούλα Έλενα και  Άγγελος  Ρόζης, και οι  εκπ/κοί  Κόττα Άννα και Μαυρομμάτη Μαρία.